Szép nő szép lelke
Hol kezdődik a szép és ki jó lelkű? Van összefüggés a tökéletes külső megjelenés és a belső tartalmi megnyilvánulás között?
Smink-, ruhadivat-, testalkatformálással kapcsolatos cikkek, ajánlatok árasztanak el bennünket média felületek sokaságán, visszaélve az emberi hiúság gyengeségeivel. Ki ne szeretne elfogadhatóan, szépnek, szebbnek látszani? Időt, pénzt nem sajnálva igyekszünk dacolni az idő múlásával, a gravitáció kellemetlen következményeivel. Futunk, tornázunk, kozmetikushoz járunk, plasztikai, sebészeti beavatkozásoknak vetjük alá magunkat és még sorolhatnám, mi mindent csinálunk görcsösen, hogy megpróbáljuk címlapfotók manöken megjelenését elérni.
Az állandó elégedetlenség azonban éppen ellenkező irányba befolyásolja külsőnket, ezzel pedig teljességgel felborul a test és lélek harmonikus egyensúlya. Márpedig akár tetszik, akár nem, az egység hiánya hiteltelenné teszi személyiségünket. Az erősebbik nem hétköznapi szóhasználatával élve: „gyönyörű, de jobb lett volna, ha nem szólal meg”. Viselkedésünk, szóbeli megnyilvánulásunk ugyanis nem valódi értékrendet képvisel.
Szép álarc mögé bújva a siker hosszú távon egyáltalán nem garantált, az állandó megfelelési kényszer ördögi köréből ugyanis nem könnyű kikeveredni. Szakirodalmak hosszasan foglalkoznak a helyes énkép kialakításával, annak elfogadásával. Szakemberek igénybevétele helyett pedig nagyon egyszerű a megoldás: tiszta lélekkel, hazugságok nélkül nézzünk tükörbe! Ki vagyok én valójában? Tettem valami jót, vagy okoztam kárt másoknak? Korrigáltam helytelen viselkedésemet? A hiteles válasz környezetünk felé közvetítésével pedig garantáltan megszépülünk.
magyarno.com
Powered by Facebook Comments