A rózsaszín
A rózsaszín a megbélyegzett buta nők színe.
Belegondoltunk-e vajon az előbbi állítás igazságtartalmába?
Az újszülötteket – nemi hovatartozásuknak megfelelően – az újdonsült szülők lelkesen kék, vagy rózsaszín babaholmikba bagyulálják, ezzel visszavonhatatlanul és végérvényesen be is határolva szín- és ízlésvilágunkat.
A bájos babaszínek és árnyalataik egész életünket végigkísérik (az aktuális divat trend azonban kissé összemossa a nemi hovatartozás jellegét, a férfiak nagy része ugyanis előszeretettel visel rózsaszín ingeket, nyakkendőket, pólókat, stb., míg a nők egy része szívesen hord markánsabb férfias színű ruhákat).
A rózsaszín, hagyományosan az ártatlanság jelképe, mindemellett romantikát, szerelmet és a barátság érzetét kelti.
A szerető, gyengéd egyéniségek színe mindenekfelett a rózsaszín.
Miért is kell akkor liberális szemlélettel buta nőnek titulálni azt, aki e színt kedveli?
Kedves hölgytársaim, miért kellene szégyellni nőiességünket, érzékenységünket?
Piacgazdaságunk vezető marketing szakemberei előszeretettel használják ki női ösztöneink rózsaszín színárnyalatainak gazdagságát.
Rózsaszín ruhák mellett a háztartási eszközök, lakberendezési tárgyak, technikai eszközök, autók és más csecsebecsék ezrei csábítják vásárlásra női vásárlók ezreit.
Hölgyeim, nem érdemes küzdeni kódolt érzelmeinkkel. Vásárlásaink során hallgassunk ösztöneinkre, hiszen ezek komoly üzenetet hordoznak.
Ha megtetszik egy rózsaszín ruha, kávéfőző, vagy más komolyabb technikai berendezés, bátran vállaljuk nőiességünket, válasszuk a számunkra kedves színárnyalatot, mert ezzel nem buták, hanem határozottan gyengédek és családszerető nők vagyunk!
Powered by Facebook Comments