
Virágok illata járja át a májusi levegőt, az évnek azt az időszakát éljük, amikor a természet teljes pompájával csábít a szabadba. Virágcsokrokkal díszítjük és illatosítjuk otthonunkat, legszívesebben szó szerint lakásunkba vinnénk az egész illatos kertet, rétet, mezőt. Hagyományos módszer szerint, ilyenkor szokás néhány szál virágot egy vázában szépen elrendezni.
A csokor hatása azonban rövid idő alatt elmúlik, az illat elillan, a szép virág éppen akkor kerül szemétbe, amikor élete legszebb idejét éli. Ha viszont már vízbe került, teljes hervadás előtt az illata még megmenthető. A szirmok szárítva is tartalmaznak illóanyagot, jó ideig még élvezhető a rózsa, levendula, citromfű, bazsarózsa és a többi intenzív illatú virág hatása.
Nagyanyáink idején sem volt ismeretlen az illatok „konzerválása”. A kissé megszáradt szirmokat előszeretettel helyezték pár napra zárt edénybe, só réteg közé, és amikor az edény fedelét levették, hosszú ideig élvezhető volt még a virágillat.
Napjainkban divat a szárított, morzsolt virágszirmokból ízléses kis párnácskákat, kicsi textil zacskókat készíteni, amelyeket táskába, fiók mélyére, szekrénybe lehet rejteni. Legnépszerűbb a szárított levendula virágjából készített illatpárna, de az illatokat ízlés szerint keverhetjük, akár fűszerekkel is.
Virágoskert
3 rész rózsaszirom,
2 rész kamillavirág,
1 rész levendula,
1 csipet fahéj,
A szárított szirmokat morzsoljuk össze, fűszerezzük ízlés szerint és töltsünk meg egy vékony textilből készített párnát, vagy tasakot. Az illatot akár ajándékba is vihetjük.
magyarno.com
Powered by Facebook Comments