Kaliforniai kutatók rájöttek arra, amit mi már sok ezer éve tudunk. Ősi életmódunk változtatásra nem szorult, az ember harmonikus összhangban élt környezetével. A mai kor szülötteinek azonban állandóan igazodni kell a legújabb életmóddal kapcsolatos kutatás eredményeihez. Íme a lgfrissebb információ.
“Sejtszinten fiatalodik meg az ember életmódváltástól”. A kutatás során 35 prosztatarákos férfit vizsgáltak meg. Azoknak, akik változtattak életmódjukon, bizonyíthatóan genetikailag megfiatalodtak sejtjeik – írta a BBC hírszolgálata a The Lancet Oncology című szaklapban megjelent tanulmányról.
Való igaz, hogy néhány ezer évvel ezelőtt az embereknek fogalmuk sem volt arról, mi is az a rák, az étrendet sem tudatosan állítottak össze, ennek ellenére teljes harmóniában éltek a természettel, testi – lelki egyensúlyukat megtalálták, környezetüket a legutóbbi időkig ösztönösen alakították.
“A tudósok látható változásokat tapasztaltak annak a tíz résztvevőnek a sejtjeiben, akik vegetáriánus étrendre váltottak, tartották magukat az előírt mozgásmennyiséghez, a stresszoldó meditációhoz és jógához” – olvasható a szaklapban.
Nem érdemes vitába szállni komoly szakemberekkel, a propaganda lényege: ne fogyasszunk húst. Az azonban mindenki számára köztudott, hogy az ember mindenevő. Ennek alapján, tehát a hús készítményekre legalább annyira szüksége van szervezetünknek, mint a zöldségekre, gyümölcsökre. Ne nyissunk vitát arról, vajon miért tértek át nagyon sokan a vegetariánus étrendre, azt azonban érdemes talán megemlíteni, hogy adalékanyagoktól mentes húskészítményt gyakorlatilag sehol nem lehet beszerezni.
Őseink változatos konyhaművészetének köszönhetően, köszönik jól voltak, az élelmiszer előállításához szükséges mozgás értelemszerűen elegendő volt, mozgáshiányban nem szenvedtek. Meditációra, jógára ösztönözni pedig nem kellett őket, békében, nyugalomban, tisztességben tartottak kapcsolatot a Teremtővel, ahogy ezt a mai napig néphagyományaink őrzik.
Természetesen vissza nem térhetünk az ősi múlt életviteléhez, azokból viszont sok bölcsességet megtudunk, amelyeket érdemes átgondolni, mai rohanó életünkbe átültetni. A kaliforniai kutatásról szóló eredeti cikk itt olvasható.
magyarno.com
Powered by Facebook Comments