Divatos kifejezéssel élve paleolit táplálkozásnak is nevezhetjük azt az étrendet, amelyet őseink régmúlt táplálkozási szokásai közé sorolunk. Nem sikk elődeink jól bevált szokásaira hivatkozni, ezért inkább kutatunk, rekonstruálunk és új formában, új névvel illetve tálaljuk a recepteket.
A „paleolit” táplálkozás képviselői több millió éves evolúciós alapokra helyezik elméletüket és az ősi táplálkozási szokásokat egyfajta életmód új felfedezéseként illesztik a XXI. századba.
1975-ben, az elsők között Walter L. Voegtlin gasztroenterológus könyve foglalkozott a „paleolit” táplálkozással, amelyben azt sugallja, hogy a paleolit kori étrend javítaná a modern kori ember egészségét.
Azt állította, hogy az ember egy „húsevő állat”, amely a vadállatokhoz hasonlóan, elsősorban fehérjét, zsírokat és csak nagyon kevés szénhidrátot fogyasztott. Saját diétás recepteket dolgozott ki emésztési problémákkal küszködőknek.
Tény, hogy bárminek nevezzük elődeink táplálkozási szokásait, a mai civilizáció sok olyan betegségben szenved, amelyek a korai földművelő népeknél és a mai természetben élőknél teljesen ismeretlenek voltak.
A szív- és érrendszeri betegségeken, a rákos sejtek elszaporodásán túl egyre több helytelen táplálkozási szokásokra visszavezethető betegséget állapítanak meg.
Kutatók bizonyítható statisztikákkal támasztják alá az egyszerű tényt: a modern kor emberi szervezete nem képes feldolgozni a szintetikus ételeket.
Almás-mézes csirkemell
- 1 egész csirkemell
- 2-3 db alma
- 2 ek méz
- só
- fehérbors
- kurkuma
- szerecsendió
- gyömbér ízlés szerint
- 3 ek olívaolaj
Powered by Facebook Comments