


Kik a modern Európa legősibb lakói?
Erdélyben, Tatárlakától kb. 20 km-re a Maros-parti Tordoson, több mint 11.000 cserépdarabot találtak, melyek kb. 6.500 évesek. Ma már a világ számára ismert, hogy a világ legősibb írásos lelete a tatárlakai korong.
Azt azonban nem sokan tudják, hogy a környékről, Stájerlak településről került elő egy 40.000 éves emberi csontmaradvány. A vizsgálatokat anyagi okok miatt nem Romániában végezték. Erik Trinkaus ( a University of Saint Louis , Egyesült Államok) és Joao Zilhao ( a University of Bristol , Egyesült Királyság) megállapították, hogy a talált koponya részeként vizsgált állkapocs a legrégebbi lelet Európában. A koponya korának megahtározása után még nagyobb döbbenet következett.
További kutatások alátámasztották, hogy a mai ember (Homo sapiens sapiens) a neandervölgyi (Homo sapiens neanderthalensis, amely 150.000 évvel ezelőtt élt) leszármazottai telepítették be a térséget. Az új, forradalmi antropológiai elméletről természetesen hallgat a világ. Ma mindössze annyit tanítanak iskolákban, hogy a neandervölgyi ember kihalt.
Európa legöregebb lakója, a Jánosnak “keresztelt” ember Erdélyben, Stájerlak barlangjában élt. Később ráakadtak János fiatalabb “öccsére”, aki 36.000 éve lakott ugyanezen a helyen. Ő a Vazul nevet kapta. 2003-ban ugyanitt új kutatások eredményeképpen egy 35.000 éves női csontvázra leltek, ma őt Máriának hívják.
Írásunk a tatárlaki korong vizsgálata szerint, legalább 6.500 éves. Nyelvünk a legnagyobb “igyekezetek” ellenére sem illik egyetlen nyelvcsaládba se. Mégis, a világon ma is azt vallják, hogy a kultúra bölcsője Görögország. Az idegen propaganda azonban nem fér meg az igazsággal. Egyre több helyen olvashatunk arról, hogy az ókori népek írása kísértetiesen hasonlít a mi ősi rovásírásunkra.
A magyar nyelv több éves tanulása után nyugodtan megállapíthatjuk, hogy a világ akkor lenne értékes, ha a magyar lenne az anyanyelve. Egyszerűen azért, mert ezen a nyelven különleges, ősi és hatékony és pontos a leírás és jól érzékeltethetők a parányi különbségeket. Van a nyelvben valami titkos érzelmi rezgés – írta a kwintessential.co.uk.
Hasonló “bókokat” jócskán kaptunk már a világtól, többek közt az ír író, George Bernard Shaw elegánsan emeli ki a magyar nyelv egyediségét.
A magyar egyedülálló, nincsenek rokonai Európában. Hol vannak a gyökerei ennek a furcsa és csodálatos nyelvet beszélő népnek? Az igaz történelem egy csodálatos, elvarázsolt világ. Már régen tudjuk, mi itthon vagyunk. Hogyan lehetséges, hogy mégis a bevándorlók írják ősi kultúránkat, történelmünket?
magyarno.com
Powered by Facebook Comments