
Megmutatjuk, milyen szempontok alapján tudjuk kiválasztani a tökéletesen megfelelő alapozót a különböző igényekhez.
Az alapozó fedése az az egyik legfontosabb szempont a kiválasztásánál. Ha szép a bőrünk, egy gyenge fedésű alapozó.
Ha van egy-két kisebb bőrhibánk, vagy piros az orcánk, akkor közepes fedésű alapozót válasszunk, melyet akár rétegelni is lehet a problémásabb területeken.
Több lefedni való hiba esetén válasszunk olyan alapozót, amely az összes színt eltávolítja az arcunkról. Ehhez kell pirosítani vagy bronzosítani, viszont az eredmény szupertartós. Tényleg csak szemfestéklemosóval jön le. Bulizáshoz ilyen alapozó az ideális.
A krémes alapozók adják a legszebb fedést, ha ügyesen el tudjuk őket dolgozni. Ezek az alapozók valójában habos állagúak, de krémmé válnak az arcon.
Általában folyékony alapozókat használunk a leggyakrabban, mert ezeket lehet a legkönnyebben és leggyorsabban eldolgozni az arcon.
Most nagyon divatosak az ásványi alapozók is. Ezek por állagúak, de nem keverendőek össze a púderrel. Az alapozó feladata, hogy egységesítse a bőrt, a púdert pedig az alapozó rögzítésére vagy mattosítására használjuk.
Az sem mindegy, hogy milyen finise van egy alapozónak. A szaténfinis többnyire azt jelenti, hogy egy kicsit visszaveri a fényt, vagyis próbál természetes, vagy még annál is fényesebb hatást produkálni anélkül, hogy a bőr zsírosnak tűnne.
Ha porcelánbabásan akarunk kinézni, vagy nagyon zsíros a bőrünk, akkor válasszunk matt alapozót.
Ha azt akarjuk, hogy minél kevésbé legyen maszkhatású az alapozónk, akkor a legfontosabb, hogy a bőr tónusának megfelelő színt válasszunk.
Tegyünk egy fehér lapot az arcunk mellé természetes fényben! Ha inkább sárgának tűnik, válasszunk meleg árnyalatú alapozót, ha inkább rózsaszínnek, akkor hideg árnyalatút. (A legtöbb márkánál a vanilla, a beige általában meleg árnyalatot jelöl, a rose és a sand pedig hideget.)
nlcafe/magyarno.com
Powered by Facebook Comments