Nézőpont
Nagyon fontos, hogy mielőtt körbenéznénk otthonunkban, hogy melyek a veszélyt rejtő pontok, ezelőtt feküdjünk le a földre vagy legalábbis álljunk négykézláb.Ebből a nézőpontból ugyanis máshogy fog tűnni a lakás és nem utolsó sorban meglátjuk azt is, amit gyermekünk nap mint nap szemlélni fog.
Talaj
A talaj lesz az első helyszín, ahol gyerekünk veszélyekkel találkozhat. Tegyük el még időben a földön tartott virágokat, dekorációs tárgyakat vagy bármit, ami nem tűnik túl stabilnak.A gyerekek előszeretettel kóstolnak meg mindent, ami a kezük közé akad, ezért minden apróbb dolgot pakoljunk magasabbra. Nem utolsó sorban a szőnyeget is érdemes egy alapos tisztításra benevezni.
Alacsony bútorok
A gyerek a kúszás folyamán először az alacsonyabb bútorokat veszi majd szemügyre, és az ezeken található tárgyakat próbálják majd megszerezni.A dohányzóasztalokról ezért pakoljuk feljebb az újságokat és szintén keressünk más helyet a pot-pourri tálnak is. A bútorok sarkait pedig lássuk el puhább élvédővel, nehogy a fejét beütve sérüljön meg a kicsi.
Fűtőtestek
A fűtőtestek nem csak úgy jelenthetnek veszélyt a baba számára, hogy beütheti oda a fejét, de télen akár égési sérüléseket is okozhat. Érdemes egy védőrácsot felszerelni a fűtőtestre, ami a hatásfokot nem befolyásolja, de nagyobb biztonságot nyújt a kisgyermekeknek.A védelem lehet még egy olyan elválasztó is, aminek köszönhetően a baba nem fér hozzá a forró fűtőtesthez.
Szekrények
A szekrényekre érdemes gyerekzárat tetetni. Ezek felül egyetlen mozdulattal kinyithatók, a kicsi azonban nem éri el ezeket, így nem tudja magát sem a szekrény ajtajával, sem pedig a szekrényben megtalálható tárgyakkal megsebezni magát.A biztonság kedvéért a veszélyes tárgyakat azért még így is érdemes feljebb tenni néhány polccal.
Ajtók
Az ajtók mindig a leggyakoribb problémaforrások. Tegyünk rájuk becsapódásgátlót, hogy a kicsi nem tudja az ujját odacsípni az ajtóhoz. Ilyen termékeket vásárolni is lehet, de bármilyen puha szivacsból mi magunk is elkészíthetjük saját kezűleg.Érdemes az ajtókhoz támasztékot is tenni, hogy ne legyen 180 fokban nyitható és a gyerek ne torlaszolhassa el magát.
Ablakok
Az ablakok bár magasabban vannak, attól még veszélyforrást jelenthetnek. A felállást tanuló gyereknek egyfajta kapaszkodási lehetőségnek tűnhet, ami azonban instabilitása miatt többszörösen is veszélyezteti a baba épségét.Ezért érdemes fóliát tetetni rá, hogy egy esetleges becsapódás után a szilánkok ne sebesíthessenek meg senkit.
Erkélyek, teraszok, lépcsők
Ha van erkélyünk vagy teraszunk, akkor itt nem szükséges feltétlenül mindent elpakolnunk, bár néhány veszélyes tárgyat azért jobb, ha elzárunk, vagy legalábbis feljebb rakunk.A lényeges az ajtó maga, hiszen ez egyben kijárást is biztosít a lakáson kívüli világra. Ezért érdemes egy gyerekrácsot felszerelni az ilyen helyekre: ezt a szülő bármikor kinyithatja, de a kicsi biztosan nem fog tudni megszökni ezeken keresztül.
bien/noknek.magyartudat.com
Hozzászólás
Powered by Facebook Comments