Megfázásra nagyanyáink sokféle módszert ismertek, ám a gyógyszeripar által tonnaszámra ontott piruláknak köszönhetően, a régi praktikák lassan feledésbe merülnek.
A modern orvostudomány korszakában talán sokan mosolyognak és áltudománynak tartják a régi gyógymódokat, pedig működnek, csak szét kell nézni a ház körül. A probléma éppen itt kezdődik, ugyanis a mai kor beteges emberének kényelmesebb a megszerzett nyavalyára gyógyszert bevenni, mint ecettel, vagy éppen sós vízzel bajlódni. Csakhogy volt az ősi módszereknek egy hatalmas előnye: a betegek szervezete garantáltan méreg- és vegyszermentes maradt.
Ha már baj van, és alaposan megfáztunk, ösztönösen gyógyszerek után nyúlunk. Már szinte alig emlékszünk, mit is csináltak elődeink.
Meghűlésre forró lábfürdőt készítettek, a vízbe pedig kevés tiszta (akkoriban még jódozatlan és minden adalékoktól mentes) sót tettek.
Napjainkban azt gondoljuk, a patikában kapható vitaminok, különösen a C-vitamin tabletta jótékony hatást gyakorolnak szervezetünkre. Csakhogy ezekkel a szintetikus úton előállított vitaminokkal szervezetünk gyakorlatilag semmit nem tud kezdeni. Kutatásokkal már régen alátámasztották, a színes csomagolásba rejtett drazsék és tabletták, azaz, a mai modern kor szintetikus vitaminjai, amellett, hogy a felvett más tápanyagok hasznosulását csökkentik, a vesét is megterhelik. Nem nehéz elképzelni a szintetikus vitaminok haszontalanságát, ha belegondolunk a témával kapcsolatban az emésztési folyamatba, amely már kisiskolás korunkban belénk rögződött. Eszerint ahhoz, hogy a vitaminok hatékonyan kifejtsék hatásukat, nem csak drazsékba gyömöszölt vitamin molekulákra van szükség. Ennél jóval több kell az emésztéshez, nevezetesen: enzimek, koenzimek és kofaktorok. Természetesen beszerezhetők a vitaminok mellett adalékanyagok is, ezek pontos összetétele és hatása azonban teljességgel ismeretlen. Tehát, beigazolódik, nagyanyáink ősi praktikája: emeljünk le a kamra polcáról egy finom, nyáron eltett befőttet, fogyasszunk minél több almát, körtét és nyers zöldségféléket.
A forró vízbe keverhető italporok kétségtelenül finomak, forrón pedig kifejezetten jól esnek. Tény, hogy megfázás esetén minél több folyadék bevitelre van szükség, ma már köztudott, hogy ezzel elősegítjük a szervezet méregtelenítését. Nagyanyáink is jól tudták ezt, készítettek is egy jó adag teát és itták is forrón, rummal, borral, vagy mondjuk úgy inkább, forró bort, tea nélkül. Kevesen hajlandók tudomásul venni azt, ami napjainkban bizonyított tény, mégpedig, hogy a forralt bor kifejezetten jótékony hatást fejt ki megfázás ellen. Emellett talán mosolyognivaló, de azt is tudjuk, hogy a pálinka fogyasztása is segíti a felépülést, segít leküzdeni a kórokozókat. (Különös, hogy ugyanezt nem mondhatjuk el a sörről és más italokról). Természetesen az alkohol fogyasztása mértékkel ajánlott. Forró levesek közül pedig a magyar konyha egyik remeke, a tyúkleves az egyik leghatékonyabb „gyógyszer”.
Köhögésre, torokfájásra a szopogatni való tabletták helyett érdemesebb mézet nyalogatni, emellett számos gyógynövényünk főzete segít a bajon.
magyarno.com
Powered by Facebook Comments
Nagyon ajánlom vese tisztitáshoz az almaecetet, természetesen a bióecetet. Minden evés eőtt a leveseskanál bevenni és utánna egy nagy pohár vizet. Megy fogja látni hogy mennyire hat, nem csak a vesére de az egész testre.