Nem érdemes firtatni, ki miért szeretne leszokni a dohányzásról. Politikai, anyagi, személyiségi, valamint személyes egészségi állapotok komplex problémájának legegyszerűbb megoldása a füstölés befejezése, ugyanakkor a cigaretta élvezetének elhagyása szinte fizikai kínokkal jár, amit csak azok tudnak igazán, akik erős dohányosok.
Sokféle módszer létezik az elvonási tünetek kezelésére, rágógumi, tapasz és mindenféle hatékony segítség rendelkezésre áll a leszokáshoz, a kemény elhatározást azonban nem lehet patikákban beszerezni. Jellem kérdése, vagy inkább következetesség? Nehéz definiálni, mi alapján tudja magát a dohányos arra kényszeríteni, hogy letegye a cigarettát.
A sokféle praktikák között nehéz választani, szakemberek szerint a káros szenvedély befejezése általában egyik pillanatról a másikra nem valósul meg. Tapasztalatok alapján, ha valaki nagy elhatározással, úgy dönt, hogy másnaptól nem vesz kezébe cigarettát, ezt csak néhány napig tudja megtenni, majd visszatér az eredeti cigaretta adag pótlására. Tehát nem teljes a leszokás, legfeljebb kis időre szünetel a dohányzás.
A dohányzásról a fokozatosság elvét betartva, a cigaretta adag csökkentésével legkönnyebb leszokni, de még így is legalább 6 – 9 hónap az az időtartam, amely a teljes elhagyáshoz szükséges. Alternatív segítséget is igénybe lehet venni, hiszen a leszokás időtartama alatt az egyik legfontosabb kérdés a nikotin pótlása. (Tévedés azt hinni, hogy a nikotin károsítja a szervezetet. Patikákban, gyógyszerészek erről bővebb felvilágosítást adnak.)
A napi elszívott cigaretta mennyiségének csökkentését érdemes úgy elérni, hogy hat hét alatt az elszívott cigaretta mennyisége lehetőleg a felére csökkenjen, így az elvonással járó tünetek sem okoznak megterhelést. A módszer következetes betartásával, a kitűzött időtartam végére elérhető, hogy végképp letegyük a cigarettát.
magyarno.com
Powered by Facebook Comments
A nikotin nem mérgező??? Akkor neked még nem volt nikotin mérgezésed! Ezt a marhát!!!
Kedves Olvasó! Ezen az oldalon senki nem “marha”, tessék egy kicsit mélyebben elmélyedni a nikotin hatásának elemzésében. A cikk írója egyébként felhívta az olvasók figyelmét, hogy legegyszerűbben gyógyszertárakban kaphatunk tájékoztatást. Üdvözlettel: főszerkesztő
Az először Európába hozott dohányleveleket tubákolásra használták gyógyászati célra. (Böngészőbe beütve egyértelmően kiderül.) A cigaretta mértéktelen szívása valóban káros, ám napi 5 (öt) állítólag még jót is tehet, de nem mindenkinek.
(A marhák pedig az istállóban vannak, nagyon hasznos állatok, én igen kedvelem őket is.)