
2013. májusában, a pekingi World Art Museum adott helyet annak az ősi hun kiállításnak, amely közép-ázsiai eredetünket alátámasztja. Kína északi határain, a Góbi-sivatagon túli területeken már a történelem korai időszakában is éltek törzsek, ezeket az északi „barbárokat” a kínaiak „hu” néven emlegették.
A kiállítás a sok évszázadon át tartó, viharos hun-kínai kapcsolatról tanúskodott, több, mint 130 arany, ezüst, bronz és kerámia leletet lehetett megtekinteni, többek közt a hun aranykoronát. A fegyverek fergeteges hadviselésről meséltek, amelyeket a hunok a kínai közép-alföldi dinasztiákkal vívtak.

A kiállítás bemutatta a késő hadviselő államok időszakában uralkodó, feltehetően rokon Han-dinasztiát is. Feng Guangshen, a World Art Museum kurátora a következőket nyilatkozta: „véleményem szerint, a kiállítás több szempontból is jelentős. Először is, hiteles képet nyújt a hunok kínai közép-alföldhoz kapcsolódó dinasztiák kapcsolatáról, másrészt arra késztet, hogy gondoljuk át újra a világról alkotott nézeteinket, amely a mai napig konfliktusokkal telt és háborúk veszélye fenyeget. Azt gondolom, sokat tanulhatunk őseinktől és érdemes elgondolkodni azon, hogyan hasznosíthatjuk az ősi kultúrát napjainkban”.

A kiállításon 28 kortárs olajfestmény is bemutatásra került, amelyek hűen ábrázolták a korabeli eseményeket. Ezek többnyire az ősi időkben élő emberek hétköznapjairól szólnak. A leletek és műtárgyak öt múzeum kiállítási anyagát mutatták be, többek közt Henanból, Belső-Mongóliából, valamint Gansuból és Ningxiából (Közép-Kína).
A kiállítás korábban több kínai nagyvárosban bemutatásra került. Lehet, hogy Kínában és Mongóliában jobban ismerik ősi történelmünket, mint mi magunk?
(mongolschinaandthesilkroad)
magyarno.com
Powered by Facebook Comments