Manapság nem sikk bocsánatot kérni. Túlhajszolt világunk ékes bizonyítéka, hogy lépten-nyomon megbántunk valakit. Sokszor hirtelen kiszalad a szánkon sértő gondolat, bántó megjegyzés. Van amikor észre sem vesszük. Gondolkodtunk már azon, hogy felhevült lelki állapotunkban mennyire meg tudunk bántani embereket? Hogy tegyük rendbe megromlott kapcsolatainkat? Kevesebbek leszünk azzal, ha ki tudjuk mondani: „ne haragudj”?
1. Ne gyártsunk elméleteket
Az ármányszövögetések, elméletek kitalálása sok felesleges energiát emészt fel. Az eseményeket a maguk természetes mivoltában kezeljük. Ha nem tudunk, vagy nem értünk valamit, azonnal kérdezzük meg. Az elméletek kitalálásának legfőbb oka az információ hiány.
2. Az önkontroll soha nem késő
Nem csorbul a személyiségünk, ha felismerjük és alaposan átgondoljuk tetteinket. Saját hibánkból sokat tanulhatunk. Merjünk tükörbe nézni! Saját cselekedeteinkkel történő szigorú, tárgyilagos szembesítés már önmagában fél siker.
3. Gőg helyett alázat
A bocsánatkérés nem szégyen! Nem kerülünk alacsonyabb szintre a ranglétrán, inkább tisztelni fognak azok, akiknek beismerjük tévedésünket. Szerencsére nagyon különbözőek vagyunk. Ebből kiindulva, fogadjuk el, hogy mindenki hibázhat. Csak az nem bántja meg embertársait, aki nem emberek között él. Gondoljuk át, hol és milyen körülmények között kerítünk sort a békülésre.
4. Megkönnyebbült életérzés, tanulságok
Hatalmas lelki tehertől megszabadulva sokkal vidámabbak leszünk és teherbírásunk is jelentősen nő. Mindez kézzel foghatóvá válik munkavégzésünk során és a családban is.
magyarno.com
Powered by Facebook Comments