Most itt vagy
Magyar Nő Magazin > címlap > Székely Vágta az Óriáspince-tetőn

Székely Vágta az Óriáspince-tetőn

Július 13-14-én szervezték meg harmadik alkalommal a Székely Vágtát a Budapesti  Nemzeti Vágta előfutamját Masksán az órisápince-tetőn.  Szombaton 13-án  12:00 órakor ünnepélyes megnyitó és a versenyzők bevonulásával kezdődőtt. 13 órakor volt az  előfutamainak első része, amelyben tizenhat település lovasa mérte össze lovastudását. A futamokban Sepsiszentgyörgy lovasa hozta a tőle várt teljesítményt, de bejutott a döntőbe a szotyori és kilyéni versenyző is, akik szintén a szervező önkormányzat támogatásával indulhattak.

szekely_vagta 2

A második előfutamban a tavalyi harmadik helyezett, Ugron Attila, Csernáton képviseletében is jól futott. Az esztelneki induló, Bajna Árpád Lehel több hosszal győzte le másik három társát, a negyedik futamban induló tavalyi győztes ló: Herceg, ezúttal Csíkszentkirály képviseletében indult, André Mónikával a hátán. A női versenyző ugyan bejutott a középdöntőbe, két és fél körön keresztül vezetett, majd az utolsó kanyarban a székelyudvarhelyi Bodor János megelőzte.

2. Csíkszentkirály

16 órakor indult el az előfutamok második része, ahol a fennmaradó tizennégy település lovasa is bebizonyíthatta, hogy mennyire termett nyeregbe. Az indulók között két női versenyző is volt, valamint a tavalyi második helyezett, Fazakas János Alpár, idén is Gidófalva képviseletében. A múlt évi győztes település, Csíkdelne idén új lovassal és lóval indult, de ennek ellenére bejutott a középdöntőbe. Az előfutamok második részének legizgalmasabb futama a hetedik futam volt, ahol Kézdivásárhely, Nyujtód és Előpatak lovasa mérte össze lovastudását. Kézdivásárhely magabiztosan vezetett egészen az utolsó kanyarig, amikor a nyujtódi képviselő, Terebesi T. Illés megelőzte, és megnyerte a versenyt. A nyolcadik futamban a csíkszeredaiak és a gyergyóiak izgulhattak, a futamot végül a női induló, Márton Gréta nyerte, Csíkszereda képviseletében.